Spółki z Historią Finansową i Księgową

Spółki z Historią Finansową i Księgową otwierają wiele drzwi, które do tej pory mogły być zamknięte. Banki podczas weryfikacji podmiotów sprawdzają historię firmy. Składa się na nią nie tylko okres działania ale także obroty jakie firma posiadała. W przypadku wykazywania zysków z poprzednich lat oraz majątku znajdującego się na koncie lub udostępnieniu wyciągów prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji kredytowej rośnie. Oczywiście zmiana właściciela i zarządu jest sygnałem dla banku dotyczącym ewentualnego odwrócenia trendu jednak można to ograniczyć wpłacając na rachunek spółki zabezpieczenie.

Leasing i kredyty

Leasing i kredyty udzielana są zgodnie z polityką banku, która po części jest kształtowana przez prawodawstwo polskie. Oznacza to, że w celu uzyskania finansowania zewnętrznego koniecznie jest spełnianie warunków minimalnych. Wielu początkujących przedsiębiorców nie posiada odpowiedniej udokumentowanej historii oraz zysków przez co nie może sobie pozwolić na łatwe pozyskanie finansowania.

Spółki z Historią Finansową i Księgową – Odpisy podatkowe

Dodatkową możliwością jakie dają spółki z historią finansową jest możliwosć dokonywania odpisów podatkowych. Jeśli w poprzednich latach firma wykazywała straty istnieje możliwość odpisania ich od zysków z obecnego roku. Sprawa ta jest dokładnie uregulowana w ustawie o podatku CIT. Wielu księgowych aktywnie poszukuje tego typu firmy w celu obniżania zobowiązań podatkowych swoich klientów.

Interesujesz się zakupem lub sprzedażą spółki – przeczytaj ten artykuł – sprzedaż spółki