Spółka akcyjna

Czy zbycie udziałów spółki podlega opodatkowaniu VAT?

Natychmiastowa odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE. Jeśli zbywanie i nabywanie udziałów nie ma charakteru działalności gospodarczej nie podlega ono opodatkowaniu podatkiem VAT.  Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 40a ustawy o VAT zwolnione z podatku VAT są: “40a) usługi, w tym także usługi pośrednictwa, których przedmiotem są Read More