Spółki Stażowe

Spółki stażowe to firmy przejęte po poprzednio prowadzonej działalności gospodarczej. Pozwalają one zwiększyć swoją wiarygodność przez instytucjami finansowymi oraz bankami. Oczywiście pozyskiwanie finansowania nie jest jedynym celem ich zakupu. Wiele firm patrzy pozytywnie na firmy ze stażem w momencie procesu sprawdzania podmiotów jako potencjalnych dostawców lub kontrahentów.

Minimum 3 lata działalności

Z naszego doświadczenia większość instytucji finansowych traktuje okres 3 lat jako wskaźnik przy ratingu kredytowym. Pomimo, że nie jest to jeden z najważniejszych elementów branych pod uwagę przy wniosku kredytowym nadal należy na niego zwracać uwagę.

Nie zawsze z obrotami

Spółki stażowe nie zawsze posiadają obroty i historię finansową. Wiele firm zakłada spółki i trzyma je w swoim posiadaniu przez dłuższy czas w celu odsprzedaży. Firmy stażowe są traktowane przez kontrahentów z większym zaufaniem. Dzięki temu mamy możliwość pozyskania kontrahentów na większe zamówienia oraz o ugruntowanej pozycji.

Sprzedaż spółki

Jeśli interesują was techniczne i formalne aspekty sprzedaży spółki zapraszamy na stronę główną gdzie znajduje się artykuł z dokładnym poradnikiem oraz ofertą naszej firmy. Poza ofertą spółek świadczymy usługi doradcze oraz pośrednictwa. Pozwala to nam na zaoferowanie komplementarnego zestawu usług.

www.sprzedazspolki.org